301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
21 Ocak 2018 - Pazar 14:13 Bu yazı 1789 kez okundu
 
Dr. CANAN KAFTANCIOĞLU, CHP’nin YOLUNA IŞIK TUTTU..!
Hasan TEMEL
gophabercom@gmail.com
 
 

Söz konusu olan CHP İstanbul İl Kongresi ve CHP içinde yaşanan ideolojik ve yapısal sorunlar olunca, insan nereden başlayacağını bilemiyor. İyisi mi, yaşanmış kongre izlenimleriyle başlayayım ve yüzeysel de olsa  yapısal ve ideolojik sorunlara parmak basmaya çalışalım.

 

İstanbul İl Kongresi İzlenimleri…

Kongre de divan başkanlığına, Eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay’ın seçilmesi katılımcılara farklı duygular yaşattı.Sabah  saatlerinden itibaren katılımın yoğun olacağı belli oldu.Beklenildiği gibi salon hınca hınç doldu. Bir o kadar partili de dışarıda yağmur altında kulis yapmak zorunda kaldılar.

 

Kulis faaliyetlerinden seçim sonucunu tahmin etmek zordu.Kazanma inancının yanı sıra  kaybetme ihtimalini de iç dünyalarında yaşadıkları yüzlerinden okunuyordu.

 

Sonucu tahmin etmenin çok güç olduğu muğlak bir ortamda nefes kesen yarış yaşandı.   

Dr. Canan Kaftancıoğlu / 325       

Cemal Canpolat           / 318   

Seçimin galibi Canan Kaftancıoğlu ve ekip arkadaşlarını kutluyorum.Buna müteakip iki yıldır görev yapan  Cemal Canpolat ve arkadaşlarını da teşekkürü fazlasıyla hak ettiler.

 

İdeolojik Yapılanma…

CHP’nin bir kimliğe ihtiyacı var. Sosyal Demokrat,Ulusalcı, Kemalist,Demokratik Sol, Liberal yada Sosyalist,nedir belli değil.Herkes kendi düşüncesi etrafında partinin şekillenmesini istiyor.Bu nedenle CHPgünümüz şartlarına uygun bir kimlik tanımlaması yaparak bu tartışmalara son vermelidir.

 

Sosyal demokrat partiler de farklı düşünce kümelerinin olması doğaldır. Eğer yoksa, sorun var demektir.CHP zamanla, sosyal demokrasinin evrensel ilkelerini içselleştiren bir parti oldu.Lakin bu gelişimi içlerine sindiremeyen bazı partili dostlar, değişimi bir türlü kabullenemediler.

 

CHP, içinde farklı düşünceleri barındıran bir mozaik. Özgürlükçü Sol aşamasına gelen bir partinin, 30’ların anlayışı ile yönetilmesini kimse beklemesin.Hiç şüphem yok, partinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’te bunu istemezdi.

 

Parti içi düşünce farklılıkları zenginliktir.Her parti gibi CHP’de günümüz şartlarına uygun ve kendine münhasır  bir ideolojiye sahip olmalıdır.Bu kazanım, sosyal demokrasinin evrensel ilkelerini içselleştiren bir parti olmakla elde edilebilir. Çünkü sosyal demokrasi,günümüz dünyasında karşılığı olan evrensel bir görüştür.

 

CHP’de Yapısal Sorunlar ve Etkileri…

Kongreler ve Kurultay’lar, topluma mesaj vermelidir. Aksaklıkları n giderildiği ve yöneticiler tarafından önemli dersler çıkarılması gereken etkinlikler olduğu malum.Ama ders çıkarıldığını söylemek çok zor.Bu vesileyle,CHP içinde görmek istemediğimiz bir dizi yanlışlıklara işaret etmeden geçmek istemiyorum.

 

Parti içi problemlerin yaşam kaynağı tüzük ve program.Adalet duygusunun körelmesine sebep olduğu gibi parti içi ilişkilere de inanılmaz zarar veriyor.Köklü bir Tüzük ve Program tadilatına ihtiyaç var. Kurultay sonrası bu sorunun ele alınacağının işaretlerin gözlemleniyor olması CHP adına sevindirici bir gelişme.

 

CHP’de İstanbul İl Başkanlığına, Canan Kaftancıoğlu seçilince, memlekette kızılca kıyamet koptu.Canan Kaftancıoğlu, “fincancı katırları”nı ürkütmüş olacak ki, ülke de ne kadar demokrasi karşıtı güç varsa top yekun saldırıya geçtiler. Bunu anlamak zor değil.anlaşılmayan  CHP içinden gelen hoş olmayan saldırılar.

 

Parti içi seçimlerde her şeyi mübah görenler, ne hikmetse yenilgiye uğradıklarında kazananı, ideolojik eleştiri maskesi altında bir anda linç etmeye kalkışıyorlar. Boşuna zahmet etmeyin.Herkes gibi siz de cürmünüz kadar yer yakarsınız.   Lakin asıl, içte yaşanan linç kültürünün varlığı, insanın canını daha çok yakıyor..!

 

Can yakıcı olsa da eyyam yapacak değilim.Hiç bir zaman siyasi gelecek kaygısı taşımadım.Zararını görüyor olsam da inandığım doğruları dile getirmeye devam edeceğim. Zaten başımıza ne geliyorsa parti içinde konuşlanıp siyasi gelecek kaygısı taşıyan aktörlerden gelmiyor mu.?.   

 

Malum, siyasi partilerde delegelik diye bir müessese var.Aman  Allah’ım!Herkes delegelik sistemine veryansın ediyor.  San ki üzerimize düşen görevleri yerine getirmişiz gibi. Neymiş efendim,parti içi seçimler tüm üyelerle yapılmalıymış ,delegelik sistemi kaldırılmalıymış,vs.vs.

 

Kendinizi kandırmaktan vazgeçin.Delegeler iyi kötü partinin aktif üyeleridir.İlçenin yerini dahi bilmeyen üyelerin doğru tercih yapacaklarını nasıl düşünebilirsiniz.?Her zaman söyledim yine tekrarlayacağım.Şu tribün siyasetinden kendinizi kurtarın artık.Eyyamcılık yaparak partinize, kendinize ve ülkenize kötülük etmekten artık uzak durun.

 

Partilerde delege ağalığı adeta felakete dönüştü.Mahalleler de parti emekçilerini görmezden geliyorsunuz. Ortak akla itibar etmediğiniz gibi delege listelerini oluşturup, sözde delege seçimleri yapıyorsunuz. Tüzükten kaynaklı bu zafiyeti kişisel edinimlere yem ediyorsunuz. Siyasi ikbal uğruna delegeleri adaylara pazarlamaya çalışıyorsunuz.

 

Ya delegelere ne demeli? Art niyet olmasa da yanlışta ısrar etmek anlaşılır değil. Delege olacaksınız. Daha sonra    üzerinize vazife olmayan ne varsa yapacaksınız.İlkeleri olmayan birliktelikler,sadece siyasi ihtiras sahibi kişilere kan taşır.O kişilerin emellerine ulaşmakta yem olmaktan öteye geçemezsiniz. Bunu nasıl göremezsiniz?

 

Delegenin görev tanımlamasına uygun hareket edilip edilmediğini bilmek gerekir.Delege, mahalle üyelerinden aldığı vekalet yoluyla, kongreler de salt başkan seçmek değil, mevcut aday adaylarını masaya yatırıp, sadakat değil, liyakat esasına göre tercih yapmakla görevlidir.

 

Kime oy verdiğiniz inanın beni hiç ilgilendirmiyor. İnanarak yaptığımız tercihler yanlışta olabilir.Benim içime sinmeyen     blok hareket etme safsatalığına sizleri yönlendirenlerin, kişisel siyasi emellerine ulaşmakta bir araç olarak kullanılma pozisyonuna düşürülmenizdir.Çünkü sizler,binlerce üyenin vebalini üzerinizde taşıyorsunuz.

 

Eleştirmek kolay, çözüm odaklı önerilerimin olup olmadığını sormak en doğal hakkınız.Ben, salt eleştiriye dayalı yazı yazan biri hiç olmadım.İzninizle, partileri bu çıkmazdan kurtaracak somut önerilerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.    Çünkü önerilerimin, özellikle sosyal demokrat partiler için, hayati bir öneme sahip olduğunu düşünüyorum.

 

Kanat Siyaseti ve Samimiyet Testi…

CHP için tarihi bir fırsat doğdu. 2019’u bahane ederek “şimdi zamanı değil” diyenlere sakın aldırmayın. İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu devir teslim merasiminden sonra bir basın toplantısı düzenledi. Kaftancıoğlu net bir duruş sergileyerek CHP’nin ideolojik çizgisine ışık tuttu.  

 

Aynı saatlerde İstanbul Barosu Eski Başkanı Ümit Kocasakal’da CHP Genel Başkanlığına  aday olduğunu açıkladı. Ardından,bu yazıyı hazırlarken haber kanallarına Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin yeniden CHP Genel Başkanlığına aday olacağını açıklaması  beni ziyadesiyle memnun etti.

 

Teşekkürler Ümit Kocasakal...   

Teşekkürler Muharrem İnce…  

Seçilip seçilmemeniz kurultay delegelerinin iradesine bağlı.Dilerin bir araya gelip ortak hareket eder partinin Ulusalcı- Kemalist kanadın adayı olursunuz.Çünkü adaylığınız,partinin samimiyet testine tabi tutulmasına öncülük edecektir. Sakın kendinizi sosyal demokratların,Atatürkçü olmadığı imalarına kaptırarak komik duruma düşürmeyin.

 

Bence tam zamanı.Bir yanda sosyal demokratlar diğer yanda ulusalcı-Kemalistler.Kurultaya giderken kim,nerede,nasıl konuşlanacak..?  İdealler mi yoksa kişisel siyasi edinimler mi öne çıkacak, hep birlikte görelim.

 

Kurultayın kazananı kim olur bilemem.Benim beklentim,partili üyelerin, sosyal demokrat bir parti de olması gereken ideolojik kanatlar altında toplanmasından ibarettir. Bunun yanı sıra, an itibarıyla hüküm süren,“ahbap çavuş ilişkileri” ne dayalı kümeler arasında yaşanan kavgalar da son bulmalıdır.

 

CHP örgütü bu fırsatı kaçırmamalıdır. Parti içi birlikteliklerinizi ideolojik bir temele oturtun.Kişisel ittifaklar peşinde koşmak partinize zarar verir.İttifaklar, ilkeler çerçevesinde, fikri farklılıkları olan kanatlar arasında olur.Aksi taktirde kişisel siyasi çıkarlara hizmet etmiş olursunuz. Bakalım “samimiyet testi” inden kimler sınıfı geçecek, göreceğiz.

Hasan TEMEL

 
Etiketler: Dr., CANAN, KAFTANCIOĞLU,, CHP’nin, YOLUNA, IŞIK, TUTTU..!, ,
Yorumlar
Diğer Yazılar
KOPTU GELİYOR SOL DALGA!
EDİRNE’de BULGAR PAZARI!
HELALLEŞME
Bülent Arınç Ve ‘Tebdil-i Kıyafet’ Meselesi…
Memleket Partisi Köşeye Sıkışmış Boksör Gibi!
HAREKETLİ GÜNLER
BENİM CUMHURBAŞKANI ADAYIM!
EL SALLAYIN, GİDİYORLAR!
BİRAZ CESARET..!
YANDAŞ MEDYA’DA DENİZ BAYKAL AŞKI!
GELECEK İÇİN SOL KANAT
KAHROLAN BİZ OLDUK!
NEFRET
ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ
ÖLDÜRÜLEN MUCİZE!
AMELE PAZARLARI, GECEKONDULAR ve PLAZALAR…
RUS RULETİ!
‘HALK EKMEK’ KUYRUKLARI!
CHP KÜRT LERLE BARIŞMALI!
‘İNCE İNCE’ HESAPLAŞMA!
ZAMANE GENÇLİĞİ!
BİR DİKTA HEVESLİSİNİN HAZİN SONU!
ERDOĞAN VE DİPLOMASİ YOLU!
BEN GÖRDÜĞÜMÜ YAZDIM!
ABD’de KAZANAN SAĞDUYU OLDU; YA TÜRKİYE!
KUZEY KIBRIS’TA “MAKAS DEĞİŞİKLİĞİ”
CHP ÖRGÜT TOPLANTILARI…
''CHP KENDİ ‘YENİ TÜRKİYE’SİNİ TARİF ETMELİ''
ÖKÜZ ALTINDA BUZAĞI ARAMAYIN!
ERİYEN KUMAŞ YAMA TUTMAZ OLDU!
MUHARREM İNCE’ye ‘Bİ HALLER’ OLDU!
SESSİZ TARİHİ KURULTAY!
YENİ ŞARKILAR SÖYLEMEK LAZIM!
ELİ KOLU BAĞLI BELEDİYE BAŞKANLARI…
VERESİYE DEFTERİ VE ASKIDA FATURA
RUH SAĞLIĞIMIZ BOZULDU!
KULAĞA HOŞ GELİYOR, AMA!
Avrupa Birliği’nin Korona Virüs ile imtihanı !
Siyasete Koronavirüs Piyangosu!
YOLUN SONU MU?
CHP’de Parti İçi Muhalif Hareketlerin Dramı!
“Çarşaf Liste” Oyunu!
''Faşizm Dışı Model Arayışları''
Gaziosmanpaşa CHP İlçe Kongresi İzlenimleri
UNUTULAN KADINLAR!
Gaziosmanpaşa CHP İlçe Başkanı Kim Olsun?
Ali Babacan Rüzgarı!
Baş Belası Ahmet Altan!
CHP’de Delege Olmak Neden Önemli?
Suriye Cehennemi!
KORKUYORMUŞ!
Muharrem İnce’nin İnce Hesabı!
Nerede O Eski Güçlü Genel Sekreterler!
KAZ DAĞLARI!
BAŞI BELADA..!
İyi Parti Kabuğunu Kırmalı..!
Çipras ve CHP’den Beklentiler…
İPİN UCU CHP’nin ELİNDE..!
İstanbul, Canan Kaftancıoğlu İle Güzel…
23 Haziran İstanbul Seçimi Ve Sonuçları…
Oy’um Ekrem İmamoğlu’na…
Eğitim Sizin İşiniz Değil!
Binali Yıldırım’a “Terlik İstirahati (!)”
Ak Parti’ye Veda Zamanı!
Türkiye İttifakı Masalı!
“İllet-Zillet” Gördün Mü Ey Millet..!
Bu Zulmü Haketmedin İstanbul(!)
Mesele Teşekkürün Çok Ötesinde!
Ak Parti Çalıştı, MHP Kazandı!
CHP, İyi Parti ve Saadet; Kapatın Gitsin (!)
AKP’de Yeni Parti Senaryoları Ve CHP…
ZAFER SARHOŞLUĞU..!
Taşlıtarla Minibüsleri…
Bir Dilim Ekmek Ve Sıcak Bir Yuva…
KURU SOĞAN
Herkes Kendi Rüyasını Yaşasın
AYRIK OTLARI…
BİR DEVRİN SONU…
Sokaklar Davetsiz Misafirlerini Bekliyor(!)
Neden Muharrem İnce?
CHP Belediye Başkan Adayları…
Yolculuk Nereye Öztürk Yılmaz..!
“BU KALP SİZİ UNUTUR MU?”
AKP-MHP ORTAKLIĞI BİTTİ Mİ?
''Sol Kanat'' Hikayesini Yazdı, Ya Siz..?
CHP, İstanbul’u Ak Parti’den Alabilir (mi?)
IMF’ye RAHMET OKUTACAKLAR (!)
Ak Parti – MHP İttifakı ve CHP’nin Yerel Seçim Stratejisi
“Kaşıkla Verdiniz, Kepçeyle Aldınız…”
Artık Karar Verin; Dünyanın Neresindesiniz?
TÜRKİYE BORÇLARINI ÖDEMESİN(!)
Hasta Ak Parti’nin Refakatçisi CHP(!)
DAHA NE BEKLİYORSUNUZ..?
ÇÜRÜME…
ÇARŞI-PAZAR DEĞİL KARIŞAN CHP İSE.. (!)
GİTME VAKTİ (!)
Erdoğan Kaçıyor İnce Kovalıyor (!)
Binali Dağdeviren ve Yol Arkadaşları…
Kurumaya Yüz Tutan Güller Yeniden Yeşerdiğinde..!
Suçlu Sensin Be Emekçi Kardeşim (!)
Ah Kılıçdaroğlu Ah, Memleketi Karıştırdın Yine(!)
15’ler, İyi Parti ve TÜSİAD’ın ‘Grev Haktır’ Çıkışı…
30 DAKİKA DEYİP GEÇMEYİN(!)
KÜRTLERİN İMTİHANI...
Fenerbahçe'de Neler Oluyor?
Saadet Partisi Tarihini Yeniden Yazabilecek Mi..?
KEPENKLER KAPANIYOR..!
''Atı Alan Üsküdar'ı'' Geçmeden…
ÖNCE BELEDİYE SEÇİMLERİ…
Sol Cesaret ve Sol Kanat…
CHP 36. Olağan Adalet ve Cesaret Kurultayı İzlenimleri...
Zengin Sever İktidar Partileri..(!)
EVE DÖNÜŞ VAKTİ..!
Abdullah Gül’e Kurtarıcı Muamelesi Yapmayın..(!)
CHP Gaziosmanpaşa Kongre İzlenimleri…
REİS VE KUDÜS…
Emlakçı Bankalar ve İstanbul’a İhanet…
Tanrılar Mutluluğu İnsan Yüreğine Gömmüşler..!
MHP Seçim Barajını Hatırladı…
Atatürkçülük, AKP ve Kırılan Kalpler…
CHP Gaziosmanpaşa İlçe Başkan Adayları ve Delegeler…
Yandaş Marketler Dönemi..(!)
Erdoğan’ın Fendi Milli İradeyi Yendi, Yenecek..(!)
İyi Parti Barajda Boğulur Mu..?
İYİ PARTİ
Şeyh Bedrettin ve Avrupa Birliği..!
İçten İçe Kemiren Hastalık, Panzehirini Arıyor..!
CHP’de Önseçim Şenlikleri ve Kum Torbası SHP..!
İSPANYA’ da ATEŞ DANSI..!
Sultangazi’de Murat Poyraz Rüzgarı…
Adalet Partisi Nereye Koşuyor..!
Ne Zaman Güleceksiniz..?
Çiller’in Oy’una Değil Kendisine İhtiyaç Var..!
Utanç Günleri; 6-7 Eylül Olayları ve Doğa Katliamları…
“Bu Kış Komünizm Gelecek”…(!)
Neden Yırtıp Atmıyorsunuz...?
Nuray Mert’in Linç Edilmesi Kime Ne Fayda Sağlar..(!)
HERKES OKUSUN, CHP’liler MUTLAKA OKUSUN..!
UMUDUMUZ MERAL AKŞENER..(!)
DÜŞÜN PARTİLERİN YAKASINDAN…
NE OLACAK BU MEMLEKETİN HALİ..!
KILIÇDAROĞLU TARİH YAZDI...
AL BAŞINA ÇAL..(!)
''KIRMIZI ET'' DEYİP GEÇMEYİN..!
AKP’nin Barajları Su Kaçırmaya Başlarsa…
KARNE ÇILGINLIĞI…
“ALMA MAZLUMUN AHINI…”
TAŞERON İŞÇİ CEHENNEMİ…(!)
Emmanuel Macron’un Seçim Zaferi…
Muhalefetin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı..?
FİKRİ SAĞLAR’IN SUÇU NE..?
CHP’de Top Atışları Başladı..(!)
TÜRK DEMOKRATLARI ÜZGÜN…
SEÇİMLERDE KİRLENDİ
Görevden Kaçan Eğitimlileri Bekleyen Tarihi Görev..!
Referandum Değil, Sanki Linç Kampanyası..!
“Bindik Bir Alamete, Gidiyoruz Kıyamete..!”
REFERANDUM SANCISI
Küçükköy'ün Bitmeyen Çilesi…
AKP’den Kurtulmanın Yolu…
Son Viraja Girerken Umut Yine CHP…
YOLUN SONU..!
Sağ Halkı, Sol İse Kendisini Kandırıyor…
Bir Diktatörün Hazin Sonu…!
“Halinden Memnun Olan Köleler..!”
Atatürk’ün Göremediğini Görme Aymazlığı?
KÖROLASI LİBERALLER..!
“TARIK AKAN…
Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Beklenen Hamle…
SEVİLİYORSUN BE EŞKİYA..!
“Aldatıldığınıza İnandırarak, Aldatmaya Devam Ediyorsunuz…”
AİDA HADZİALİC’İN ACEMİLİĞİ..!
Yenikapı’nın Kazananı, Kemal Kılıçdaroğlu…
Kemal Kılıçdaroğlu’nun İhaneti..!
İdam Cezası Çözüm Değil…
Bu Fırsatı Heba Etmeyelim…
Metin Feyzioğlu, CHP’ye Genel Başkan Olmalı mı..?
Darbe Girişimi ve AKP Seçmeninin Özgürlüğü…
Suriye’li Olmak Vardı Şimdi..!
Yıldızı Parlayan Siyasetçiler..!
İngiltere’nin AB’ye İhaneti Ve AKP’nin Dış Politikadaki Çöküşü…
Türk Futbolu ve Fatih Terim Gerçeği…
MHP ve Meral Akşener Rüzgarı..!
Ya Elekte Eleyeceğiz, Ya Da Eleneceğiz..!
Bu Öfke Niye…
Müzakere Sürecinin Açık Tutulması…
İnsan Tüketmeyi Nasılda Sevdik..!
Kanun Dediğin Nedir Ki..!
Kentsel Rantlar Kimlerin Cebine Akıyor?
CHP Gaziosmanpaşa, Dokunulmazlıklar ve AKP
Milli İrade Sahadan Çekildi..!
Gaziosmanpaşa’da “Acele Kamulaştırma” Depremi..!
SAVAŞ, GERÇEKLERİ GİZLER…
Sol, Yaşanan Değişime Cevap Veremiyor..!
İslam Ülkelerini Neden Tercih Etmezler…
Hani, “Haksızlık Karşısında Susan Dilsiz Şeytan”dı…
MALUM %50’nin İRADESİNE İHTİYAÇ VAR…
Mülteci Pazarlığı Tam Gaz..!
CHP ve “LİBERAL SOL”
“EY AMERİKA”
MÜLTECİLER SORUNU…
Elinizi Tutanmı Var, Temizleyin Gitsin…
Selin Saye Böke Ve “Çağdaş Sol”…”
Kurultay Üzerine Birkaç Söz…
Çözümün Adresi ''Nisbi Temsil..!''
Kurtarıcı Beklemeyin, Gelmeyecek…
Liberallere Karşı Linç Kampanyası..!
Sosyal Medyanın Bülbülleri..!
CHP İstanbul İl Kongresinden İzlenimler…
BU YOL, YOL DEĞİL…
AKP ve Ortadoğu Bataklığı…
TEHLİKE ÇANLARI…
CHP Kongreleri Ve Ortadoğu’da Esen Savaş Rüzgarları..!
AH ŞU SAĞCILAR..!
1 Kasım Seçimleri Ve Partilerimiz…
''Hatırlamak Unutanlar İçindir''
Eserinizle Ne Kadar Övünseniz Az..!
PARAMPARÇA..!
Türk Milliyetçiliği Kriz İçinde…
Hesap Vermekten Bizi Kurtarın..!
Vicdan Sızısı Nedir Bilirmisiniz..?
CHP Gaziosmanpaşa İlçe Kongresine Giderken…
İHSAN ÖZKES Ve İHANET..!
CHP-AKP KOALİSYONU...
7 Haziran’da Ne Oldu?
''Her Vaktin Bir Ezanı Var''
Merkezi Otorite Esareti..!
AKP’nin KİMYASI BOZULDU..!
“MİLLETÇE ALKIŞLIYORUZ”
CHP’de Umut Veren Gelişmeler…
CHP Örgütleri Ayağa Kalktı..!
CHP Gaziosmanpaşa ve Ön Seçim Heyecanı
AKP’yi SOKAK KORKUSU SARMIŞ..!
Parti Kapıları Geçit Vermiyor..!
Komşuda Pişer Bize de Düşer (mi?)
AKP’nin Demokrasi ile İmtihanı ve Seçmen…
Murat Karayalçın’ın İstanbul Yolculuğu...
Emine Ülker Tarhan’ı Suçlamak.!
GENÇLİĞİN İSYANI..!
CHP’de KURULTAY, SEÇİM SONRASI..
AKP’nin GÜNAH KEÇİLERİ…!
UYGAR İNSAN…
CHP’yi RAHAT BIRAKIN..!
ORTA AVRUPA İZLENİMLERİ…
CHP’nin YÖN BELİRLEME KURULTAYI…
İLAHİ EMRULLAH EFENDİ…!
YENİ CHP’nin YOLU AÇILDI..!
Halk Değil Muhalefet Partileri Uyuyor..!
SEÇİM SENARYOLARI..!
GAZZE’nin ATEŞİ İNSANLIĞI YAKIYOR..!
Güzel Ülkemden Yansıyan Siyaset Manzaraları..!
Tayyip Erdoğan’ın Hayali ‘Başkanlık Sistemi’ Değil..!
Hata Yapma Lüksümüz Yok..!
Türkmenleri Bekleyen Tehlike…
AKP ve ORTA DOĞU…
Prof. Dr. Sn. Ekmeleddin İhsanoğlu
Ünvanları Büyük Kendileri Küçük Adamlar..!
CUMHURBAŞKANI KİM OLSUN..?
17 AĞUSTOS’U UNUTAN NEYİ UNUTMAZ..!
ÇİZMELERİMİ ÇIKARAYIM MI?
Maden Ocakları Değil Ölüm Kuyuları..!
SOL ŞERİT CHP’ye KAPALIMI..?
1 MAYIS ve TAKSİM
NELER OLUYOR BİZE..?
CHP BÖLÜNMELİ!
…..EFENDİ ÇAY GETİR..!
ÖKSÜZ KALAN EMEĞİN FATURASI AĞIR OLUYOR..!
SEÇİM SONUÇLARI VE CHP
CHP-AKP YARIŞINDA SAADET PARTİSİ’NİN YERİ.
MUTLU İNSANLAR, MUTLU KENTLER!
SONUNUZ GELDİ..!
Ahlak Bekçileri ve Siyaset Maskaraları
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
İstanbul
Hafif Kar Yağışlı
Güncelleme: 19.01.2022
Bugün
-
Perşembe
-1° -
Cuma
-
İstanbul

Güncelleme: 19.01.2022
İmsak
06:49
Sabah
08:18
Öğle
13:20
İkindi
15:49
Akşam
18:11
Yatsı
19:35
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Trabzonspor
50
38
1
5
15
21
2
Konyaspor
39
32
3
6
11
20
3
Hatayspor
35
32
8
2
11
21
4
Başakşehir FK
34
30
6
4
10
20
5
Adana Demirspor
34
30
5
7
9
21
6
Fenerbahçe
33
33
6
6
9
21
7
Beşiktaş
32
33
7
5
9
21
8
Alanyaspor
32
32
7
5
9
21
9
Gaziantep FK
31
27
8
4
9
21
10
Fatih Karagümrük
30
29
7
6
8
21
11
Sivasspor
30
28
5
9
7
21
12
Kayserispor
28
29
7
7
7
21
13
Galatasaray
27
26
8
6
7
21
14
Giresunspor
25
20
10
4
7
21
15
Antalyaspor
23
22
10
5
6
21
16
Göztepe
21
24
10
6
5
21
17
Kasımpaşa
21
24
10
6
5
21
18
Altay
18
23
13
3
5
21
19
Çaykur Rizespor
18
19
13
3
5
21
20
Yeni Malatyaspor
15
17
14
3
4
21
Arşiv Arama
Modül 1

 

 

 

 

Haber Yazılımı